Také už se každé jaro nemůžete dočkat, až po zimě opět vyndáte gril a posadíte ho na to správné místo na Vaší zahradě nebo terase?Grilování se u nás rozmohlo velkou rychlostí.
· Kuchaři amatéři i profesionálové stále zdokonalují své recepty a pak nám radí co na gril patří a co by tam raději být nemělo.
Jestliže nejste vegetariáni, tak Vaše „grilovačka“ určitě začne u řezníka. Jaké maso vybrat? Někdo radí hovězí, jiný zase vepřové. Rada je velice snadná. Jakékoliv, které je Vám sympatické.
– Jestliže zvolíte hovězí steak, je potřeba vybrat opravdu jen ten nejkvalitnější, který pochází z mladého býka nebo jalovičky a je dostatečně vyzrálý.
– Na to budete potřebovat až několik týdnů.
– Problém je v tom, že budete muset také hlouběji do peněženky.
Solit či nesolit
Nejste nároční? Tak proč nezkusit obyčejnou vepřovou krkovičku? Pokud správně připravíte kuřecí maso, rozhodně nebude vysušené, jak tvrdí někteří odpůrci drůbeže na grilu. Kuřecí prsní řízky jsou nejlepší marinované v jogurtu. Pak neztrácejí šťavnatost.
Největším problémem je právě marinování.
– Jak to správně udělat, aby bylo maso křehké, a přitom nebylo suché?
Každý kuchař Vám řekne, že na marinování je nejlépe použít víno, citron, ocet a alkohol. Důležitou složkou je i tuk (olej i máslo). Jistě jste si všimli, že jedna ingredience chybí. Je to sůl. Tady se totiž grilovací gurmáni rozdělují na tři skupiny.
1. Jedna skupina považuje za téměř nemožné marinovat bez soli.
2. Druhá skupina zastává názor, že sůl vytahuje při marinování z masa šťávu. Proto by si měl každý dosolit ten svůj kousek až před požitím.
3. Abychom zvolili zlatou střední cestu, přikloníme se ke třetí skupině, která radí solit maso po naklepání a nesolit marinádu.
4. Také je tu možnost vytvořit čtvrtou skupinu a zahájitmetodu zkoušek a omylů.