Je zelená káva na hubnutí skutečně účinná?

Především ženy touží po dokonalé štíhlé postavě. Aby toho dosáhly, využívají nejen cvičení a diety, ale také řadu podpůrných prostředků, které jim mají v jejich snažení pomoci. Někdy však zaměňují podpůrné prostředky s prostředky hlavními a věří, že pití hubnoucích nápojů nebo braní prášků jim bez čehokoliv dalšího zaručí vysněnou váhu. Tak tomu ale není.připravená káva v hrníčku.jpg

Jedním z těchto přípravků je i zelená káva na hubnutí. Jak funguje? Namísto klasických kávových zrn obsahuje sušené řasy, které mají údajně zahnat pocit hladu. Samozřejmě i něco málo klasické kávy ve složení najdeme, avšak hlavní část tvoří právě ony řasy.

Jak je to tedy? Pomohou nám řasy zahnat hlad? Odpověď zní nikoliv. Celé to funguje na principu zaplnění žaludku. Namísto potraviny do sebe nalijete tuto kávu. Tím samozřejmě budete mít plný žaludek, a tedy zmizí i pocit hladu. Otázkou je, jak dlouho tento efekt vydrží. Popravdě příliš dlouho netrvá, než nápoj žaludek opustí a jste tam, kde jste začali.

To znamená, že opět dostanete hlad. Jelikož však chcete snížit váhu, místo po jídle sáhnete po tomto nápoji. A celý cyklus se tím opakuje.

Tím však hrajete do ruky prodejcům, kteří samozřejmě díky tomu, že jí spotřebujete více, také více prodají. Je také pravda, že pokud budete toto důsledně dodržovat, skutečně hubnout budete. Ale za jakou cenu?rozesmátá horká káva.jpg

Nesmíme zapomínat, že potrava nedodává tělu jen energii a tuk, ale také veškeré živiny, které potřebuje. A nejsou to jen vitaminy a minerály, http://www.bvv.cz/mineraly-brno/mineraly-brno-2017-11/ které se mezi ně počítají. Ve stravě potřebujeme také určitý podíl mastných kyselin, proteinů, celulózy a dalších prvků. Pokud jíme pestrou stravu, pak to není nejmenší problém.

Horší je, když právě tuto stravu nahrazujeme jednostrannou berličkou, jako například právě touto kávou. Vystavujeme se tak riziku silné podvýživy, které může mít závažné následky pro naše zdraví.

Co je tedy třeba udělat? Předně si hlídat, zda OPRAVDU máme hlad, či zda se jedná pouze o jedení například z nudy či ze stresu. Zároveň je dobré poslouchat i signály našeho těla. Pokud máme například chuť na sladké, neznamená to, že nás naše tělo pokouší. Znamená to pouze, že nám v těle klesla hladina cukru pod určitou úroveň a je třeba jej doplnit.

A zde je potřeba se zamyslet. Cukr přece neobsahují jen sladkosti či čokoláda, ale například i takové jablko. Proto je dobré se zamyslet, co nám tělo chce sdělit. Obvykle nám tím říká, že mu něco chybí. A poté už jen chybějící látku doplnit tou nejzdravější variantou.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz