Pokud rádi brouzdáte na internetu, děláte tak jistě odvážně a neopatrně. Vsadíme se, že pokud bychom našli váš chytrý telefon, stačí nám pár triků a můžeme o vás vědět naprosto všechno – kam chodíte, co jste hledali nebo jaké aplikace používáte. Všechno je to strašně jednoduché, a právě proto spousta lidí o tom ani neví, ba si to ani neuvědomuje, že každý jejich pohyb je tajně zaznamenáván.
Nechci být sledován!
Celé jednoduché kouzlo je v několika málo krocích.
- Za prvé je třeba vypnout automatické připojování k wifi signálům a sítím. Vždy se připojujte jenom na ty wifi, kterým věříte a hlavně, očekávejte neočekávané. To, že se připojíte na internet, není jenom propojení vás s internetem, ale také chytrého mobilu s danou sítí. Na tohle připojení však mohou nastoupit i jiní.
- Za druhé, určitě si vymažte všechny staré internetové sítě v nastavení, které jste navštívili například před rokem v Německu nebo se k nim již nepřipojujete. Taková síť se dá totiž snadno zkopírovat a co zabrání nám, pokud bychom se chtěli vydávat za takovou síť? Stačí akorát okopírovat jméno a váš mobil sám se připojí. A vy jste sledování, ani o tom nevíte.
- Za třetí, na veřejných sítích se nikdy nepřipojujte na nějaké důvěrné stránky, nikdy nepište hesla. Pokud jste připojeni na veřejnou internetovou síť, vždy očekávejte, že někdo, kdo zná pár triků, si o vás může ihned zjistit veškeré informace.
- Pokud opravdu nutně potřebujete na bankovní účet nebo do emailu, raději se přepojte na data, pokud je máte. Sice vám to trošku peněz užere, vy ale můžete být v jistotě, že nikdo kromě operátora neuvidí, co na internetu děláte. A věřte mi, ten už o vás stejně ví všechno.
Můžu ještě něco dělat?
Pokud se budete držet několika těchto základních kroků, tak se vaše šance na „přežití“ v tomto dravém světě zvýší. Co je však důležité říct – obsah těch informací není zas tak kritický